ЕВН: Голем интерес кај домаќинствата за продажба на електрична енергија

Од ЕВН Електрани потврдуваат дека има зголемен интерес кај домаќинствата, со промената на правилникот, за промена на броилата од едносмерни во двосмерни, со ...
| | веќе видена | слични

Нема голема заинтересираност на граѓаните за поставување фотоволтаици на покривите на куќите или на зградите, барем според податоците од неколку скопски ...
| | веќе видена | слични

Расте интересот и барањата за промена на броилата. Граѓаните очекуваат фотоволтаиците на покривите на нивните домови магично да им го решат проблемот со ...
| | веќе видена | слични

Владата има иницијални преговори за закуп на складиштен простор на гас во Бугарија откако увиде дека обезбедувањето гас може да биде проблем за компаниите кои ...
| | веќе видена | слични

Земјите членки на Европската унија остануваат на намерите за намалување на емисиите на јаглерод диоксид и прават се во нивна моќ за претстојната зима во која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тендерот за избор на нова компанија која ќе управува со парното греење во Скопје треба да се распише во текот на овој месец, но од владата не се сигурни кога ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Извршниот директор на Косовската енергетска корпорација (КЕК), Нагип Красниќи најави дека наскоро ќе биде објавен тендер за продажба на јаглен, а дека меѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 194 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕВН: Голем интерес кај домаќинствата за продажба на електрична енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: