Гaцов за измените на законот за финансирање на општините: Ваквите решенија не ги стимулираат општините кои не се ефикасни во наплатата на потенцијалните приходи

Даночниот советник Павле Гацов е исклучително внимателен во однос на очекуваните придобивки од измените на Законот за финансирање на општините, особено од ...
| | веќе видена | слични

На Босна и Херцеговина ѝ е потребна димензијата на лидерство и државничка визија и тоа настојувам да им го понудам на граѓаните, вели во разговор за МКД.мк, ...
| | веќе видена | слични

1 Ќе направиш армија од 200.000 административци, ќе ти снема пари да им даваш плата, договорот со ММФ за заем доцни и – ќе си смислиш систем како таа армија да ...
| | веќе видена | слични

Многубројните разочарувања што се случија изминатите години ги претворија македонските граѓани во едни од најгневните луѓе во Европа, кај кои гневот и револтот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ вели дека свирежите за време на „Peace Festival“ или фестивалот на мирот на плоштадот Скендербег во Скопје не ...
сите 197 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 167 | | | веќе видена

Борбата против сивата економија е дел од реформата во јавните финансии. Со системските измени ќе се преземат низа мерки за формализирање на неформалниот ...
сите 159 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден се појавија информации дека од Манчестер Јунајтед сериозно размислуваат да го раскинат договорот на Кристијано Роналдо. Причината за ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гaцов за измените на законот за финансирање на општините: Ваквите решенија не ги стимулираат општините кои не се ефикасни во наплатата на потенцијалните приходи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: