Фаворитите на Илон Маск: Еве кои програмски јазици најмногу ги цени ексцентричниот визионер и преприемач


2 копии

Време зa читање: 4 минути Илон Маск, деловниот магнат, од кој повеќето претприемачи бараат инспирација, прво е кодер. Не е доволно само да се ​​каже дека тој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 194 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден се појавија информации дека од Манчестер Јунајтед сериозно размислуваат да го раскинат договорот на Кристијано Роналдо. Причината за ...
сите 190 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фаворитите на Илон Маск: Еве кои програмски јазици најмногу ги цени ексцентричниот визионер и преприемач

Од:
До кого (е-маил):
Порака: