Mastercard и Visa ја прекинаа соработката Pornhub поради детска порнографија

Онлифанс ја поткупилe Мета (Фејсбук) да стави илјадници порно ѕвезди на листата на потенцијални терористи, за истите да не можат да ги промовираат своите порно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Украинската војска објави дека онеспособила уште еден мост што е клучен за руските окупациски сили во јужниот регион Херсон. Таа додаде дека мостот на браната ...
сите 27 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на Фејсбук напиша дека денеска се навршува 21 година од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор. -Република Северна ...
сите 183 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 256 | | | веќе видена

– Енергодар и нуклеарната централа повторно се мета на гранатирање на украинските сили. Според очевидци, во градот повторно се слушаат експлозии – напиша на ...
сите 310 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Mastercard и Visa ја прекинаа соработката Pornhub поради детска порнографија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: