Совети од „српскиот волк од Волстрит“ за младите и инвеститорите


Владимир Ѓукановиќ со години работел во американската банка „Џеј Пи Морган“ и затоа го нарекуваат „српскиот волк од Волстрит“. Тој бил стипендист на „Опен ...
| | веќе видена | слични

Професорот Дејан Трајковски од Техничкиот факултет во Битола предупредува дека планираното даночење на каматите на штедните влогови ќе предизвика голем револт ...
| | веќе видена | слични

Даночниот експерт Славко Лазовски не ги споделува критичките забелешки на дел од јавноста во однос на најавените даночни реформи. Стравувањата што ги следат ...
| | веќе видена | слични

„Немам време, не можам сè да постигнам“ – сигурно и самите барем еднаш сте ја кажале оваа реченица. Сите сме. Зафатениот модерен свет, глобализацијата, ...
| | веќе видена | слични

Нема покомплексно мирнодопско општествено прашање од видот и моделот на даночниот систем.Секоја дебата за даночната реформа во принцип е суштествена, ...
| | веќе видена | слични

Нови генерации - нашата нова надеж, ново светло, наша иднина. Кога ќе се споменат младите, 80% го мислат горенаведеното, што е вистинито и правилно, до некој ...
| | веќе видена | слични

Три години трае борбата на Хенри де Грааф, роден Димитров во кралството Холандија, со македонските институции и администрација. Небулозите и нелогичностите со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 194 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Совети од „српскиот волк од Волстрит“ за младите и инвеститорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: