Истражувањата откриваат: Кој лаже повеќе за бројот на партнери во креветот – мажите или жените?

Сигурно ве интересирало со колку партнери вашиот партнер имал сексуални односи. Можеби сте го прашале, но не сте сигурни дека ви ја кажал правата вистина ...
| | веќе видена | слични

Истражувањето во Велика Британија покажало дека повеќе од половина од Британците имаат јасно дефиниран тип на личност со која би сакале да бидат во врска, но ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не е тајна дека припадниците на двата пола се помалку се расположени за секс кога ќе ги „згмечат“ обврските и досадните домашни работи. Едно истражување откри ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најновото истражување докажа дека гледањето филмови за возрасни кај жените може да доведе до подобар сексуален живот. Ова вклучува посилни и почести оргазми за ...
| | веќе видена | слични

Како што наведуваат истражувањата, продуктивноста кај мажите и кај жените во текот на денот е поголема. Некои од паровите најмногу уживаат во сексот навечер, ...
| | веќе видена | слични

Добриот брак значи работа на себе, толеранција и компромис. Сите имаат проблеми и недоразбирања во бракот, но понекогаш се чувствувате како да е најлесно да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ вели дека свирежите за време на „Peace Festival“ или фестивалот на мирот на плоштадот Скендербег во Скопје не ...
сите 199 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

На целата сложеност на процесот на пристапување на Македонија во ЕУ, и понатаму клучното трик-прашање е дали навистина Унијата е расположена за проширување или ...
сите 195 | | | веќе видена

Борбата против сивата економија е дел од реформата во јавните финансии. Со системските измени ќе се преземат низа мерки за формализирање на неформалниот ...
сите 159 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Истражувањата откриваат: Кој лаже повеќе за бројот на партнери во креветот – мажите или жените?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: