Лаказет не можеше да посака подобро враќање во дресот на Лион, гол и асистенција на стартот од сезоната (ВИДЕО)


Лион со 2-1 го победи Ајачио на стартот од новата сезона во Лига 1, а ѕвезда на вечерта беше Александре Лаказет. Франција По пет сезони поминати во Арсенал, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ПСЖ продолжи да ги декласира противниците во Лига 1, по стартните 5-0 над Клермон, вечерва настрада Монпелје со нова „петарда“ 5-2. Нејмар го предводеше шоуто ...
| | веќе видена | слични

Супер-возбудлива сезона најави стартот на Серија А, Интер во последните секунди успеа да дојде до сите три бода по дуелот со жилавиот Лече во рамки на првото ...
| | веќе видена | слични

Интер тргна со тешко извојувана победа од 2-1 но гостувањето кај Лече во првото коло од Серија А. Длабоко во судиското надополнување Нероаѕурите преку Думфрис ...
| | веќе видена | слични

Со натпреварот Осасуна – Севиља кој го добија домаќините со 2-1 започна новата фудбалска сезона во шпанската Примера. Осасуна до победата стигна со головите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 191 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

На целата сложеност на процесот на пристапување на Македонија во ЕУ, и понатаму клучното трик-прашање е дали навистина Унијата е расположена за проширување или ...
сите 228 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лаказет не можеше да посака подобро враќање во дресот на Лион, гол и асистенција на стартот од сезоната (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: