Арсенал тргна со победа над Кристал Палас во новата сезона (ВИДЕО)

3 копии

Микел Артета очигледно одлично си ја завршува својата задача кога станува збор за селекцијата на тимот кој треба да го понесе товарот оваа сезона. Младиот ...
| | веќе видена | слични

Менаџерот на Арсенал, Микел Артета признава дека сака уште засилувања за „топчиите“ по 2:0 победата кај Кристал палас на стартот на премиерлигашката сезона, ...
| | веќе видена | слични

Арсенал ја започна сезоната со победа, а успехот од 2-0 над Кристал Палас беше 50-ти за Микел Артета на чело на „топџиите“ во Премиер лигата. Шпанскиот ...
| | веќе видена | слични

Стратегот на Арсенал, Микел Артета очигледно беше задоволен од тоа што го видел од своите избраници по првиот сезонски натпревар од Премиер лигата. „Топчиите“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ вели дека свирежите за време на „Peace Festival“ или фестивалот на мирот на плоштадот Скендербег во Скопје не ...
сите 196 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 167 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден се појавија информации дека од Манчестер Јунајтед сериозно размислуваат да го раскинат договорот на Кристијано Роналдо. Причината за ...
сите 189 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсенал тргна со победа над Кристал Палас во новата сезона (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: