ЛИДЕРОТ НА ПАСОК: Да се истражи политичка одговорност во случајот со прислиушкувањата

Лидерот на грчката опозициска партија ПАСОК- Движење на промена (КИНАЛ) и европратеник Никос Андрулакис бара итно формирање истражна комисија во грчкиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ако не бев европратеник, заедно со мене и целиот грчки народ немаше да ги дознаеме парадржавните методи што ги користи актуелната Влада, вели лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Грција Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис се соочува со сериозна политичка криза по обелоденувањето на аферата со следење и прислушување, која ја разоткрија ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Назначување на директорот по мислење дадено од надлежната комисија во Парламентот и законско следење на лица по одобрување и од втор обвинител, се двете ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Ниту Владата, ниту грчките служби за безбедност го немаат набавено софтверот „Предатор“, ниту друг таков софтвер за следење и не ги користат конкретните ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот премиер ги преживува веројатно најтешките денови во својот досегашен мандат. Иако од изборите во 2019 година наваму не недостигаат кризи, токму ...
| | веќе видена | слични

Две оставки, вклучувајќи ја и онаа на директорот на државната разузнавачка служба (ЕЈП), во петокот ѝ нанесоа тежок удар на неговата влада, откако беше ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По барањето доставено од лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас, грчкиот Парламент ќе отвори порано од планираното, за да се одржи вонредна пленарна седница за ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 193 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена

На 14.08.2022 околу 09.00 часот на крстосница од ул.„Шишка“ и ул.„Методија Андонов Ченто“ во Кавадарци, патничко возило „фиат пунто“, со неготински регистарски ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛИДЕРОТ НА ПАСОК: Да се истражи политичка одговорност во случајот со прислиушкувањата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: