Португалија го регистрира најтоплиот јули од 1931 година

4 копии
2 копии
6 копии

Директорот на Европската вселенска агенција (ESA) Жозеф Ашбахер предупредува дека последиците од економска криза предизвикана од проблемите со снабдување со ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Европската вселенска агенција (ЕСА), Јозеф Ашбахер, предупредува дека последиците од економската криза предизвикани од проблемите со снабдувањето ...
| | веќе видена | слични

Глобалното затоплување предизвикано од климатските промени го погоди Арктикот многу позначајно отколку што се мислеше, велат финските научници. Според новото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ вели дека свирежите за време на „Peace Festival“ или фестивалот на мирот на плоштадот Скендербег во Скопје не ...
сите 199 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

На целата сложеност на процесот на пристапување на Македонија во ЕУ, и понатаму клучното трик-прашање е дали навистина Унијата е расположена за проширување или ...
сите 195 | | | веќе видена

Борбата против сивата економија е дел од реформата во јавните финансии. Со системските измени ќе се преземат низа мерки за формализирање на неформалниот ...
сите 159 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Португалија го регистрира најтоплиот јули од 1931 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: