Комисијата за заразни болести не препорача нови мерки, апелира да се почитуваат актуелните

Комисијата за заразни болести денеска одржа состанок на којшто ја разгледа епидемиолошката состојба во земјата, при што не препорача воведување на нови ...
| | веќе видена | слични

Корона вирусот повторно зема замав и токму кога мислиме дека е готово, нè потсетува дека сè уште е тука. Животот со пандемија трае долго време, се чини дека ...
| | веќе видена | слични
11 копии

ЊУЈОРК (АП) - Највисоката агенција за јавно здравје (ЦДЦ) во САД ги олабави своите упатства за ковид-19, отфрлајќи ја препораката Американците да бидат во ...
| | веќе видена | слични

Државниот санитарен и здравствен инспекторат во овој период издава околу 800 решенија дневно, освен за викенд кога бројот на позитивните случаи е помал, ...
| | веќе видена | слични

Прв пат во овој летен Ковид бран има намалување на бројот на случаи на неделно ниво. Според последниот извештај на ИЈЗ минатата недела регистрирани се повеќе ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Состојбата со коронавирусот во Србија е неизвесна, а бројот на заразени ќе продолжи да расте во следните седум до десет дена, изјави епидемиологот Бранислав ...
| | веќе видена | слични

Иако има широка распространетост на корона вирусот, сепак нема опасност за полнење на болниците, смета епидемиологот Сашко Олумчев. Според него овој бран веќе ...
| | веќе видена | слични

Речиси во сите случаи, покрај децата позитивни се и родителите, кои или сами или со децата патувале надвор од државата, или, како што вели директорот Зеќири, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прес конференцијата на Даниела Колева е крајно потценувачка за наставниците и безочна лага, или тотално незнаење. Во однос на покачувањето на платите на ...
сите 508 | | | веќе видена

Менаџментот на Адора инженеринг доби цврсти гаранции од ЕСМ АД дека во најбрз можен рок, според сите домашни законски прописи ќе почне постапката за ...
сите 269 | | | веќе видена

Данската полиција во текот на викендот добила извештаи за активност на беспилотни летала во близина на полето за гас Роар, во Северно Море, изјави денеска ...
сите 440 | | | веќе видена

Кумот и екс бизнис партнер на премиерот Ковачевски, Горан Паунов е сомничен за лажно спроведен надзор за изградба на нови линии и одржување и реконструкција на ...
сите 182 | | | веќе видена

Не е време ни за предвремени парламентарни избори, ни за широка владина коалиција, смета политичкиот аналитичар Мухамед Халили, коментирајќи го предлогот на ...
сите 208 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 106 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комисијата за заразни болести не препорача нови мерки, апелира да се почитуваат актуелните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: