По поразот од Исланд, Македонија остана без четврт-финале на СП до 18 години

Женската кадетска репрезентација на Македонија не успеа да се пласира во четврт-финалето на Светското првенство кое се игра во Скопје, откако во одлучувачкиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонската ракометна репрезентација до 18 години ќе игра во финалето на ЕХФ шампионатот во Рига, Летонија. „Црвено-жолтите“ попладнево остварија убедлива ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ракометарите на Македонија до 18 години ќе играат во финалето на ЕХФ шампионатот во Рига, Летонија откако денес славеа убедлив триумф над Луксембург со 32-22. ...
| | веќе видена | слични

Ракометната репрезентација на Македонија до 18 години ќе игра во финалето на ЕХФ шампионатот што се одржува во Рига, Летонија откако денеска ја забележаа и ...
| | веќе видена | слични

Ракометните кадети ќе играат во големото финале на ЕХФ шампионатот во Рига, откако денеска со убедливо издание го декласираа Луксембург и се пласираа на ...
| | веќе видена | слични

Македонските ракометари до 18 години со убедливи 32-22 го победи Луксембург и се пласираа во финалето од ЕХФ шампионатот кој се одржува во Летонија. Македонија ...
| | веќе видена | слични

Македонската машка репрезентација за ракометари до 18 години, без проблеми се пласираше во финалето на ЕХФ шампионатот во Летонија. Досега македонскиот тим ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 192 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

На целата сложеност на процесот на пристапување на Македонија во ЕУ, и понатаму клучното трик-прашање е дали навистина Унијата е расположена за проширување или ...
сите 228 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 134 | | | веќе видена

На 14.08.2022 околу 09.00 часот на крстосница од ул.„Шишка“ и ул.„Методија Андонов Ченто“ во Кавадарци, патничко возило „фиат пунто“, со неготински регистарски ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По поразот од Исланд, Македонија остана без четврт-финале на СП до 18 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: