Американски сенатори со закон ќе го поддржат економскиот развој на Западен Балкан

Двопартиска група американски сенатори претстави нацрт-закон со цел да се поддржи економскиот развој, трговијата и борбата против корупција, вклучително и ...
| | веќе видена | слични

Кога пред 21 година беше потпишан Охридскиот рамковен договор, малкумина можеа да ги претпостават промените кои ќе се случат во македонското општество. Но ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Помошта што се подготвува во Конгресот на САД за развој на Западен Балкан е вредна околу четири милијарди долари, а е предвидена за економски реформи, потесна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На македонската политичка сцена, неодамна беше претставена партијата „Централна демократска унија” (ЦДУ) – нова политичка партија на Ромите во Македонија. ...
| | веќе видена | слични

Државниот секретар на САД ќе може да им нуди техничка помош на државите од Западен Балкан кои сакаат да развијат национални стратегии за борба против ...
| | веќе видена | слични

И Киев и Москва се водечки извозници на земјоделски производи во тие региони, а продлабочените ефекти од војната ги загрижуваат владите и меѓународните ...
| | веќе видена | слични

Пројдоа 168 дена откако Русија одлучи да ја нападне соседна Украина. Оттогаш, западните лидери упатија безброј критики до рускиот претседател Владимир Путин и ...
| | веќе видена | слични

Пишува Александар Непогодин, политички новинар роден во Одеса, експерт за Русија и поранешниот Советски Сојуз На почетокот на 1991 година, малкумина мислеа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 192 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

На целата сложеност на процесот на пристапување на Македонија во ЕУ, и понатаму клучното трик-прашање е дали навистина Унијата е расположена за проширување или ...
сите 228 | | | веќе видена

По поразот на домашен терен од Брајтон со 2:1 на стартот од новата сезона во Премиер лигата, Манчестер Јунајтед во 2. коло во саботата доживеа дебакл на ...
сите 197 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена

Вчера во 18.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека во Медицински центар Куманово со повреда во нога од огнено оружје бил донесен М.М.(40) од с.Липково, ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американски сенатори со закон ќе го поддржат економскиот развој на Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: