МНР само констатираше дека бугарскиот конзул не смеел да биде присутен на увидот во клубот во Битола


Присуството на генералниот конзул на Република Бугарија во Македонија Димитар Иванов, за време на увидот на Комисијата за спречување и заштита од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Еврејската заедница на Македонија започна со процедурата пред надлежната институција за да провери дали куќата во која сега е сместен бугарскиот културен клуб ...
| | веќе видена | слични

Еврејската заедница во Македонија во битолскиот катастар ќе го проверува потеклото на куќата каде е сместен бугарскиот културен клуб „Ванчо Михајлов“ во ...
| | веќе видена | слични

Еврејската заедница во Македонија ќе истражува дали објектот во која е сместен бугарскиот културен клуб „Ванчо Михајлов“ некогаш му припаѓала на еврејско ...
| | веќе видена | слични

Куќата во која е сместен бугарскиот клуб „Ванчо Михајлов“ во Битола, именуван по соработник на фашистите во Втората светска војна, битолчани ја познаваат како ...
| | веќе видена | слични

Откако германската телевизија ЗДФ во репортажа излезе со вакво тврдење, Еврејската заедница во Македонија ја почна потрагата по одговорот пред Катастарот во ...
| | веќе видена | слични

Еврејската заедница на Македонија ја започна процедурата пред надлежната институција во Македонија со цел да се проверат фактите изнесени во репортажата на ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот портал „Трибуна“ објави видео од палењето на бугарскиот културен клуб „Иван Михаилов“ во Битола кое потоа го пренесоа бугарските медиуми. На ...
| | веќе видена | слични

ВИДЕО од Ламбе Алабакоски и палењето на бугарскиот културен центар „Иван Михајлов“ во Битола објави Телевизија Сител а потоа за кратко време истото се рашири ...
| | веќе видена | слични

На социјалните мрежи кружи видео снимка од безбедносна камера во близина на бугарскиот културен клуб "Ванчо Михајлов" во Битола, на која може да види моментот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ вели дека свирежите за време на „Peace Festival“ или фестивалот на мирот на плоштадот Скендербег во Скопје не ...
сите 197 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Борбата против сивата економија е дел од реформата во јавните финансии. Со системските измени ќе се преземат низа мерки за формализирање на неформалниот ...
сите 159 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден се појавија информации дека од Манчестер Јунајтед сериозно размислуваат да го раскинат договорот на Кристијано Роналдо. Причината за ...
сите 160 | | | веќе видена

Вчера на автопатот Пријателство, во близина на клучка Петровец, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди А6“, со српска национална ознака, ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МНР само констатираше дека бугарскиот конзул не смеел да биде присутен на увидот во клубот во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: