Цел живот сте во заблуда: Косата не белее од старост, туку од оваа причина

Ако забележавте дека вашата коса почнуваа да белее, а белите влакна не се веќе само неколку, единствено што може да направите е да се опуштите. Научниците ...
| | веќе видена | слични

Ако имате долга коса, сигурно сте забележале колку прамени дневно се губат со миење или четкање на косата. Губењето помеѓу 50-100 прамени коса дневно се смета ...
| | веќе видена | слични

Популарниот пејач Роби Вилијамс има проблеми со опаѓање на косата, како и многу мажи, па во 2013 година се подложил на третман за трансплантација на коса, но ...
| | веќе видена | слични

„Никој нема да ми ја пресади косата затоа што косата ми е премногу тенка“, изјави пејачот.“Не можам да пијам никакви апчиња бидејќи ме прават депресивен. Само ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 191 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

На целата сложеност на процесот на пристапување на Македонија во ЕУ, и понатаму клучното трик-прашање е дали навистина Унијата е расположена за проширување или ...
сите 228 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

На 14.08.2022 околу 09.00 часот на крстосница од ул.„Шишка“ и ул.„Методија Андонов Ченто“ во Кавадарци, патничко возило „фиат пунто“, со неготински регистарски ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цел живот сте во заблуда: Косата не белее од старост, туку од оваа причина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: