Израелците го бомбардираат појасот Газа, Исламски џихад се закани со одмазда


Локалните здравствени власти соопштија дека во нападот загинале најмалку осум лица, вклучително и едно петгодишно дете, а 44 се повредени.„ИД во моментов ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Израелските безбедносни сили убиле во вторникот во палестинска енклава Западниот брег (на реката Јордан), кој меѓународната заедница ја смета за окупирана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во денешниот напад на израелската војска во Наблус на окупираниот Западен Брег на реката Јордан се убиени двајца Палестинци, меѓу кои и командант на военото ...
| | веќе видена | слични

Локалниот шеф на палестинската милитантна група Бригадите Ал Акса, Ибрахим ал-Набулси, е убиен во израелска операција на окупираниот Западен Брег. Ал-Набулси е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Палестинската Црвена полумесечина соопшти дека во нападот се повредени најмалку 30 Палестинци.Во рација на израелската полиција во станбена населба во стариот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 194 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израелците го бомбардираат појасот Газа, Исламски џихад се закани со одмазда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: