Јавното обвинителство појаснува дека претресот во финансиската полиција не бил во врска со несреќата на автобусот на „Беса транс“ во Бугарија

Јавното обвинителство на Република Северна Македонија реагира на текстот „Претресот во Финансиската полиција бил по пријава во врска со ‘Беса транс’“, објавен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
| | веќе видена | слични

Управата за финансиска полиција денеска подне ла кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје во врска со претресот што го изврши обвинителката за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Aрафат Мауреми од Финансиската полиција поднесе кривични пријави против шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција Вилма ...
| | веќе видена | слични

Управата за финансиска полиција денеска поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје (ОЈО), соопштија од Управата, наведувајќи дека во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Управата за финансиска полиција денеска поднела кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје во која, како што информираат, се опфатени сите ...
| | веќе видена | слични

Управата за финансиска полиција поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје. Во соопштението се наведува дека со неа се опфатени сите ...
| | веќе видена | слични

Ескалира судирот меѓу првиот човек на Финансиската полиција и обвинителките кои се борат против организиран криминал, по претресот од 18 јули, кој предизвика ...
| | веќе видена | слични

Финансова полиција и директорот Арафат Муареми до 13:00 часот ќе ја поднесат кривичната пријава до Обвинителството за организиран криминал. Според извори на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 191 | | | веќе видена

На целата сложеност на процесот на пристапување на Македонија во ЕУ, и понатаму клучното трик-прашање е дали навистина Унијата е расположена за проширување или ...
сите 228 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јавното обвинителство појаснува дека претресот во финансиската полиција не бил во врска со несреќата на автобусот на „Беса транс“ во Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: