Блинкен: Реакцијата на Кина за посетата на Пелоси во Тајван е непропорционална и опасна

Американскиот државен секретар Антони Блинкен во ексклузивно интервју за Гласот на Америка во хотелот Соха во Пном Пен, Камбоџа, откако присуствуваше на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии

Борбата на Соединетите Американски Држави против повеќе од 1,4 милијарди Кинези нема да заврши добро, изјави кинескиот министер за надворешни работи Ванг Ји во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Десет кинески авиони ја преминале неофицијалната граница меѓу Кина и островот Тајван. Кинеските воени авиони минатата недела неколку пати ја преминаа ...
| | веќе видена | слични

Десет кинески авиони денеска ја преминаа централната линија на Тајванскиот теснец, соопшти тајванското Министерство за одбрана. Оваа линија се смета за ...
| | веќе видена | слични

Тајванскиот министер за надворешни работи денес рече дека дополнителните странски делегации се „повеќе од добредојдени“ во Тајпеј, инсистирајќи дека неговата ...
| | веќе видена | слични

Десет кинески авиони денеска ја преминаа централната линија на Тајванскиот теснец, неофицијалната граница меѓу Кина и островот Тајван, кој функционира како де ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

„Ограничете го вашето присуство на улиците на Енергодар! Добивме информации за нови провокации од страна на окупаторите“, објави на Телеграм украинската ...
сите 300 | | | веќе видена

Вкупно 69 кривични дела за семејно насилство во Кавадарци се регистрирани за последните две години, а ниту една жртва не побарала парична помош од Општината во ...
сите 144 | | | веќе видена

Напаѓачот на писателот Салман Ружди имал симпатии кон иранската Револуционерна гарда, пишува „ NBC New York“ Хади Матар (24), осомничен за нападот на писателот ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блинкен: Реакцијата на Кина за посетата на Пелоси во Тајван е непропорционална и опасна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: