Надал го откажа учеството во Монтреал

2 копии

Полуфиналистката на ВТА турнирот во Торонто, Џесика Пегула со респект зборуваше за најавата на Серна Вилијамс дека наскоро ќе стави крај на професионалното ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Сепак, денеска дојде до пресврт, поради што има шанса да се види еден од најдобрите тенисери на сите времиња на престижниот турнир. Имено, денеска ЦДЦ, телото ...
| | веќе видена | слични

Голем пресврт во најава има во случајот со Новак Ѓоковиќ и неговиот настап на САД опен, последниот гренслем турнир во сезоната на кој би можели да игра. Иако ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ и официјално се откажа од настап на АТП турнирот во Синсинати, кој е дел од серијата американски турнири пред стартот на последниот гренслем во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 194 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден се појавија информации дека од Манчестер Јунајтед сериозно размислуваат да го раскинат договорот на Кристијано Роналдо. Причината за ...
сите 188 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Надал го откажа учеството во Монтреал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: