Казнети 215 воачи за брзо возење

6 копии
14 копии

Во текот на изминатата вечер, во периодот од 18 до 00 часот Министерството за внатрешни работи со посебно опремен радар за снимање во ноќни услови, спроведе ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи вчера од 18.00 до 00.00 часот на територија на државата, со посебно опремен радар за снимање во ноќни услови, санкционираше ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии

Утврдени се идентитетите на мотоциклистите, кои низ штипските улици ги прекршуваат сообраќајните правила и прописи, возат на едно тркало и прават голема ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 194 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Казнети 215 воачи за брзо возење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: