„Снага карпа, душа како памук“ - колегите се простуваат од актерот Митко С. Апостоловски кој почина на 67-годишна возраст


 Ќе го помниме по култната реплика во филмот „Трето полувреме“ каде ја толкуваше улогата на Димитрија. Познатите личности масовно го споделуваат видеото во ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот актер Митко Апостоловски почина денеска на 67-годишна возраст. Веста за смртта на актерот ја објави Битолскиот народен театар кој напиша дека уште ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ вели дека свирежите за време на „Peace Festival“ или фестивалот на мирот на плоштадот Скендербег во Скопје не ...
сите 199 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

На целата сложеност на процесот на пристапување на Македонија во ЕУ, и понатаму клучното трик-прашање е дали навистина Унијата е расположена за проширување или ...
сите 195 | | | веќе видена

Борбата против сивата економија е дел од реформата во јавните финансии. Со системските измени ќе се преземат низа мерки за формализирање на неформалниот ...
сите 159 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Снага карпа, душа како памук“ - колегите се простуваат од актерот Митко С. Апостоловски кој почина на 67-годишна возраст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: