Ескобар: Заедницата на српските општини треба да се примени и за тоа мора да се разговара


Американскиот пратеник за Западен Балкан и за дијалогот меѓу Белград и Приштина, Габриел Ескобар, денеска изјави дека мора да се спроведат сите претходно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дали Русија ја користи Србија за да создаде раздор во Европа и да создаде нови конфликти меѓу земјите од поранешна Југославија, со цел да го оттргне вниманието ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот амбасадор во Србија, Кристофер Хил денеска изјави дека на продолжението на дијалогот меѓу Белград и Приштина, кој е закажан за 18 август, на ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Косовскиот премиер Албин Курти денеска потенцираше дека изјавите во Белград за убиства и насилство зборуваат „за нив и за нивната имагинација, а не за Косово“, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска предупреди дека приштинските власти „под превезот на борба против криминалот“ подготвуваат ликвидација на ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Американскиот амбасадор во Белград Кристофер Хил изјави дека НАТО јасно ставил до знаење дека доколку сака Србија може да стане дел Алијансата, но нагласи дека ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави денеска дека Приштина ја користи ситуацијата во Украина за да води кампања против Србија и дека е лага оти ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот премиер Албин Курти во интервју за „ Ројтерс “, изјави дека неговата земја е спремна да се спротивстави на можен напад од Србија, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ вели дека свирежите за време на „Peace Festival“ или фестивалот на мирот на плоштадот Скендербег во Скопје не ...
сите 197 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Борбата против сивата економија е дел од реформата во јавните финансии. Со системските измени ќе се преземат низа мерки за формализирање на неформалниот ...
сите 159 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден се појавија информации дека од Манчестер Јунајтед сериозно размислуваат да го раскинат договорот на Кристијано Роналдо. Причината за ...
сите 160 | | | веќе видена

Вчера на автопатот Пријателство, во близина на клучка Петровец, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди А6“, со српска национална ознака, ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ескобар: Заедницата на српските општини треба да се примени и за тоа мора да се разговара

Од:
До кого (е-маил):
Порака: