Путин по средбата со Ердоган: Европските партнери да и се заблагодарат на Анкара за функционирањето на Турски тек


Гасоводот Турски тек работи без прекин и европските партнери мора да и бидат благодарни на Турција за тоа, изјави денеска рускиот претседател Владимир Путин на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Долгорочно, единствениот начин за решавање на проблемите на Западен Балкан е да се забрза процесот на зачленување на земјите од регионот во Европската Унија, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Србија е под голем притисок да ги спроведе санкциите на западниот блок и ЕУ против Русија, но процесот на нејзино членство во ЕУ продолжува, изјави во Анкара ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Русија Владимир Путин и натаму има пријателски односи со одредени лидери на земји членки на НАТО, не само со турскиот колега Реџеп Тајип ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Словенечкиот претседател, Борут Пахор, од Анкара порача дека Турциија е важна земја за Словенија, а тоа го покажувал и потпишаниот Документ за стратешко ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Колку подолго трае процесот на проширување на Европската унија, толку повеќе земјите од Западен Балкан ќе бидат изложени на руски апетити, затоа ЕУ мора да ги ...
| | веќе видена | слични

Четвртиот турски брод за дупчење, наречен Абдулхамид Хан, ќе оперира на 55 километри од регионот Газипаша на јужниот брег на Анталија, рече ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 193 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

На целата сложеност на процесот на пристапување на Македонија во ЕУ, и понатаму клучното трик-прашање е дали навистина Унијата е расположена за проширување или ...
сите 228 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин по средбата со Ердоган: Европските партнери да и се заблагодарат на Анкара за функционирањето на Турски тек

Од:
До кого (е-маил):
Порака: