Градежното лето во Ѓорче Петров се одвива со силна динамика, завршена реконструкцијата на ул.73 во Волково

Завршивме со реконструкција на ул.73 во Волково, информира градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Стојкоски. „Улицата 73 во должина од 170 метри за прв ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
3 копии

Град Скопје денес ја почна реконструкцијата на улицата Скоевска во населбата Радишани, во општината Бутел. На почнувањето на градежните работи присуствуваа ...
| | веќе видена | слични

Како дел од програмата за изградба и одржување на локалните патишта и улици во Општина Новаци за 2022 година, денес ги реконструиравме главните улици во селата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На почетокот на септември треба да почнат градежните работи за реализирање на проектот „Струмица-паметен вело град“ со изградба и обележување на велосипедски ...
| | веќе видена | слични

По цели 40 години се реконструира улица Скоевска во должина од 1800 метри и ширина 6 метри вклучивајќи ги и четирите краци. Денес заедно со градоначалничката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 256 | | | веќе видена

На настанот во ТИРЗ Тетово денеска беше претставен моделот на електричното e. WAVE. X при што по потпишувањето на договорот беше истакнато дека станува збор за ...
сите 111 | | | веќе видена

– Енергодар и нуклеарната централа повторно се мета на гранатирање на украинските сили. Според очевидци, во градот повторно се слушаат експлозии – напиша на ...
сите 301 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градежното лето во Ѓорче Петров се одвива со силна динамика, завршена реконструкцијата на ул.73 во Волково

Од:
До кого (е-маил):
Порака: