Август – месец за кино под отворено небо во Кинотеката

Главната програма на 43. ИФФК „Браќа Манаки“ ќе се прикажува во Домот на култура, киното „Манаки“ е наменето за документарната и студентската програма, а ...
| | веќе видена | слични

Ова е фестивал на медитеранскиот и европскиот филм и автори кои живеат или потекнуваат од медитеранските и европските земији и е прв филмски фестивал од оваков ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со проекции на три краткометражни филмови од натпреварувачката програма и на француската комедија „Суперхерои“, во отворениот амфитеатар во Стар Дојран, и ...
| | веќе видена | слични

Со доделување на награди вчера заврши третото издание на Галичник филм фестивал што годинава се одржуваше под мотото „Диши длабоко и погледни кон небото. Си ...
| | веќе видена | слични

Овој викенд сите патишта водеа кон Галичник. Три дена исполнети со внимателно одбрани филмови од различни жанрови, совршени за сечиј вкус. Токму во стариот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 191 | | | веќе видена

На целата сложеност на процесот на пристапување на Македонија во ЕУ, и понатаму клучното трик-прашање е дали навистина Унијата е расположена за проширување или ...
сите 228 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Август – месец за кино под отворено небо во Кинотеката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: