Средба Вучиќ-Курти на 18 август во Берлин


5 копии

Дали Русија ја користи Србија за да создаде раздор во Европа и да создаде нови конфликти меѓу земјите од поранешна Југославија, со цел да го оттргне вниманието ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот амбасадор во Србија, Кристофер Хил денеска изјави дека на продолжението на дијалогот меѓу Белград и Приштина, кој е закажан за 18 август, на ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Косовскиот премиер Албин Курти денеска потенцираше дека изјавите во Белград за убиства и насилство зборуваат „за нив и за нивната имагинација, а не за Косово“, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска предупреди дека приштинските власти „под превезот на борба против криминалот“ подготвуваат ликвидација на ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Американскиот амбасадор во Белград Кристофер Хил изјави дека НАТО јасно ставил до знаење дека доколку сака Србија може да стане дел Алијансата, но нагласи дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави денеска дека Приштина ја користи ситуацијата во Украина за да води кампања против Србија и дека е лага оти ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот премиер Албин Курти во интервју за „ Ројтерс “, изјави дека неговата земја е спремна да се спротивстави на можен напад од Србија, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска го коментираше дијалогот со премиерот на Косово, Албин Курти. Рече дека е многу скептичен за постигнатите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 193 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена

На 14.08.2022 околу 09.00 часот на крстосница од ул.„Шишка“ и ул.„Методија Андонов Ченто“ во Кавадарци, патничко возило „фиат пунто“, со неготински регистарски ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба Вучиќ-Курти на 18 август во Берлин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: