Четворица настрадаа во автобуска несреќа во Бугарија


2 копии
5 копии

Во судир на два автомобила со дубровнички регистарски ознаки на државниот пат Д-8, недалеку од кривината за Босанка, повредени се неколку лица кои со возило на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во сообраќајна несреќа на романски автобус во Бугарија, загинаа четири лица, а најмалку осум се повредени, соопштија денеска локалните власти. Автобусот кој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Според првичните информации, околу 2 часот, автобус со романски регистарски таблички управуван од турски државјанин удрил во автомобил со холандски регистарски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

4 мртви, 9 повредени, од кои еден со тешка повреда на мозокот. Ова е билансот од несреќата кај Велико Трново. Ноќеска околу 02:00 часот автобус со романска ...
| | веќе видена | слични

Тројца мигранти загинаа, а 11 се повредени во сообраќајна несреќа на југот на Унгарија, соопшти полицијата. Тројца мигранти загинаа, а 11 се повредени во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најмалку три лица загинаа денеска, а 11 се повредени во несреќа предизвикана од шверцер на луѓе на југот на Унгарија, соопшти полицијата на округот Бац-Кискун. ...
| | веќе видена | слични

Едно лице загина во тешка сообраќајна несреќа што се случи денеска на автопатот во правец кон Загреб. Според хрватските медиуми, се судриле три возила – со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сојузот на стопански комори (ССК) ги повикува институциите на државата транспарентно да остварат дијалог со сопственикот на топланите Исток и Запад, ...
сите 767 | | | веќе видена

Маја Кадиевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во „24 Анализа“ кажа дека била прифатена поканата за утрешната средба со премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски. ...
сите 724 | | | веќе видена

Работиме на слободен пазар како приватни компании по сите законски прописи и по највисоки етички стандарди и не користиме никакви посебни услови надвор од оние ...
сите 148 | | | веќе видена

Член на владеачката коалицијата предводена од СДСМ ја прогласи идната италијанска премиерка Џорџа Мелони за фашистка. Истовремено лидерот на партијата ,,Поен” ...
сите 113 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 98 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четворица настрадаа во автобуска несреќа во Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: