Јане Ченто: За првпат во историјата на независна Македонија, фамилијата Ченто без покана од власта за илинденските манифестации

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најнапред- КАТАСТРОФА! Тоа се случи со квалитетот и стандардот на животот на припадниците на МВР!!! Квалитетот веќе не е нити под знак прашалник туку не ...
| | веќе видена | слични

Дали на кумановци им недостига работата во воените бази во Кабул, Кандахар и Баграм во Авганистан, токму поради високите примања од неколку илјади долари ...
| | веќе видена | слични

Јане ЧЕНТО Некому му требала „конструкција“ пред потпишувањето на Рамковниот договор. Тој „некој“ дали тоа му требало за да се одложи потпишувањето на ...
| | веќе видена | слични

Понекогаш се прашувам дали во економскиот тим во СДСМ имаат срам (тоа е се разбира доколку ги разбираат работите) или пак се се сведува на непознавање на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Навистина не можам да сфатам до каде оди сервилниот и полтронскиот однос на некои ликови, од позиција на моќ и власт. Го разбирам моментот за желба за про ...
| | веќе видена | слични

Новинарката Вики Клинчарова, која голги години е во медиумскиот простор и пренесува интересни приказни од народот во земјава, на својот фејсбук профил сподели ...
| | веќе видена | слични

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија реагираше на аферата „Броило“ која денеска ја објави ВМРО-ДПМНЕсо заклучок дека премиерот Димитар Ковачевски не е ...
сите 488 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

„Германија го повика рускиот амбасадор во Берлин, потврди германското Министерство за надворешни работи за ДПА. Руските амбасадори во Италија, Австрија и ...
сите 526 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јане Ченто: За првпат во историјата на независна Македонија, фамилијата Ченто без покана од власта за илинденските манифестации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: