Во Македонија се вози пребрзо и покрај радарските контроли на секој агол – возат и со 70 км/ч над дозволеното, а најголема регистрирана брзина е 320 км/ч

„Казнети 900 возачи за еден викенд“, „Санкционирани 250 возачи во еден ден“, „Над дозволеното возеле 400 возачи“. Ова се дел од насловите што секојдневно ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

\Група малолетници со своите мотоцикли низ штипските улици возат на едно тркало и создаваат силна бучава, вакво видео беше објавено на социјалноте мрежи, по ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден (10.08.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 194 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Македонија се вози пребрзо и покрај радарските контроли на секој агол – возат и со 70 км/ч над дозволеното, а најголема регистрирана брзина е 320 км/ч

Од:
До кого (е-маил):
Порака: