Општина Гази Баба доделува субвенции за чистење на оџаци

2 копии
3 копии

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски во објава на официјалната страна на фејсбук ги информираше граѓаните за воведувањето на новиот мониторинг ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Жителите на Колонија добиваат спортски терен со најсовремена тартан подлога, најави градоначалникот на општината Гази Баба, Бобан Стефковски. Според планот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на Гази Баба Бобан Стефковски во интервју говори за она што досега е направено во општината, за плановите и новите проекти. Што значи да се ...
| | веќе видена | слични

Град Скопје годинава уште не додели субвенции за велосипеди и тротинети. Со години, огласот се распишуваше во април или мај односно напролет кога најчесто се ...
| | веќе видена | слични

Општина Карпош соопшти дека од пристигнатите барања за субвенционирање млади лица од Карпош за посетување обуки за теориски и практичен дел за полагање за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 239 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Украина со видео ги исмеа руските туристи кои летуваат на Крим. Сатирично видео објавено од украинското Министерство за одбрана се однесува на експлозијата во ...
сите 96 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 247 | | | веќе видена

Плаќање придонеси за договорите на дело, како прво, е правно неиздржано, затоа што тие луѓе немаат работен однос, па со тоа ни права ни обврски од работен ...
сите 119 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Гази Баба доделува субвенции за чистење на оџаци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: