Убиен лидерот на Ал Каеда Ајман ал-Завахири


2 копии

Американската агенција ЦИА минатата недела изврши напад во кој беше убиен Ајман ал Завахири, водачот на терористичката група Ал Каеда, а се верува дека во таа ...
| | веќе видена | слични

Меѓународните аналитичари во овој момент повеќе се посветени во процените за тоа кој би можел да биде новиот водач на Ал каеда. Според разузнавачките ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џозеф Бајден ја објави смртта на лидерот на Ал Каеда Ајман ал Завахири, но информациите за оружјето користено при таа ликвидација не ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Талибанците денеска соопштија дека ги истражуваат, како што ги нарекоа, „тврдењата“ дека лидерот на Ал Каеда, Ајман ал Завахири бил убиен во напад на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Убиството на лидерот на Ал Каеда, Ајман ал-Завахири, би можело да ги поттикне следбениците на терористичката група да покренат напади врз американски објекти ...
| | веќе видена | слични

„По смртта на ал-Завахири, следбениците на Ал Каеда или терористичките организации поврзани со неа би моежел да се обидат да нападнат американски објекти, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 853 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Убиен лидерот на Ал Каеда Ајман ал-Завахири

Од:
До кого (е-маил):
Порака: