Рускиот спорт во црно: Четирикратна европска шампионка загина во сообраќајна несреќа!


Четирикратната европска шампионка во боречката вештина вушу, Евгенија Степанова, загина во страотна сообраќајна несреќа. Степанова заедно со нејзината другарка ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во сообраќајна несреќа на романски автобус во Бугарија, загинаа четири лица, а најмалку осум се повредени, соопштија денеска локалните власти. Автобусот кој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Според првичните информации, околу 2 часот, автобус со романски регистарски таблички управуван од турски државјанин удрил во автомобил со холандски регистарски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

4 мртви, 9 повредени, од кои еден со тешка повреда на мозокот. Ова е билансот од несреќата кај Велико Трново. Ноќеска околу 02:00 часот автобус со романска ...
| | веќе видена | слични

Тројца мигранти загинаа, а 11 се повредени во сообраќајна несреќа на југот на Унгарија, соопшти полицијата. Тројца мигранти загинаа, а 11 се повредени во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најмалку три лица загинаа денеска, а 11 се повредени во несреќа предизвикана од шверцер на луѓе на југот на Унгарија, соопшти полицијата на округот Бац-Кискун. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 239 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Снимките што ги објави американската компанија „Планет лебс“ покажуваат голема површина на изгорена земја. Главната писта се чини недопрена, но најмалку осум ...
сите 97 | | | веќе видена

Социјалистичката партија на Македонија најавата за реформа на даночниот систем во услови на повеќеслојна криза ја цени за несоодветна на состојбите во ...
сите 120 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби објави дека домашната интернационална компанија „Еколог“ ќе произведува електрични возила со Next e.Go Mobile во Тетово, а ...
сите 14 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рускиот спорт во црно: Четирикратна европска шампионка загина во сообраќајна несреќа!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: