(Видео) Гореше на „Охрид колинг“: Експлозија од адреналин, расоблечена публика и светски ди-џеи


Ладно пиво, расоблечена публика, пеење во еден глас, играње на музика до сабајле – вака од прилика изгледаше атмосферата на „Охрид колинг“. Топ журки на кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Светски познатиот диџеј со потекло од Австралија, Тими Трампет, вчера имаше свој сет на последната вечер од „Ohrid Calling“. Во текот на настапот, Тими ѝ го ...
| | веќе видена | слични

Светскиот диџеј Тими Трампет на „Охрид Колинг“, го честиташе празникот Илинден. Австралијанецот пред илјадниците фанови на стадионот „Билјанини извори“, го ...
| | веќе видена | слични

 Го развеа македонското знаме, а публиката ја крена на нозе откако ги пушти „Слушам кај шумат шумите“ и „Јовано, Јованке“ за време на својот настап – ...
| | веќе видена | слични

Светски познатиот диџеј Тими Трампет ги „развали“ „Јовано Јованке” и “Слушам кај шумат шумите”, развиори македонско знаме, заигра и ни го честиташе Илинден. И ...
| | веќе видена | слични

Австралискиот диџеј Тимоти Џуд Смит, попознат како Тими Трампет, ѝ одржа лекција на власта во Македонија во почитта кон неа во пресрет на големиот македонски ...
| | веќе видена | слични

„Некст Тајм“ и Влатко Лозаноски синоќа одржаа заеднички концерт во Античкиот театар во Охрид. Во преполниот театар настапија со бендовите, а публиката уживаше ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 200 | | | веќе видена

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 46 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Гореше на „Охрид колинг“: Експлозија од адреналин, расоблечена публика и светски ди-џеи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: