Најмалку 69 загинати во свлечиштата и поплавите во Иран (ВИДЕО)


7 копии
2 копии
2 копии

Претседателот на САД Џо Бајден и првата дама Џил Бајден се очекува да им се придружат на гувернерот Енди Бешир и неговата сопруга, при средбите со семејствата ...
| | веќе видена | слични

Поплавите предизвикани од речиси рекордните врнежи на едно од најжешките и најсувите места на Земјата заглавија речиси 1.000 луѓе во националниот парк „Долина ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 200 | | | веќе видена

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 853 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмалку 69 загинати во свлечиштата и поплавите во Иран (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: