Поранешниот директор на охридската болница кривично ќе одговара за погрешна пресметка на платата на секретарот

2 копии

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Г.Б.(53) од Охрид , поранешен директор на Општата болница во градот, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривична пријава против Б.С.(64) и Т.Г.(65) од Кавадарци, поради постоење основи на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На хрватскиот граничен премин „Стара Градишка“ вчера околу 18 часот, на излез од Хрватска, контролиран бил автомобил со босанско-херцеговски национални ...
| | веќе видена | слични

Возач со дрвени регистарски таблички на возилото се обидел да ја помине хрватската граница. Станува збор за 25-годишен државјанин на Швајцарија, кој управувал ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Општинското државно правобранителство во хрватскиот град Чаковец донел решение за спроведување истражна постапка против хрватски државјанин роден 1963 година ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полицијата во хрватскиот приморски град Ровињ уапсила 81-годишен норвешки државјанин поради основано сомнение дека сторил кривично дело искористување деца за ...
| | веќе видена | слични

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.К.(30) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „компјутерска измама“. Пријавениот, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поранешниот директор на охридската болница кривично ќе одговара за погрешна пресметка на платата на секретарот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: