Скапиот бензин ги испразни патиштата повеќе од пандемијата

2 копии

Руската економија е во подобра состојба од очекуваното по санкциите, соопшти ММФ. И покрај санкциите од Западот наметнати на Москва по инвазијата на Украина, ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии

Економскиот раст на Обединетото Кралство дополнително се забавува поради неконтролираната инфлација и се очекува да биде најслабата економија меѓу земјите од ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата пораснаа втор ден поради зголемената загриженост за затегнување на европската понуда, откако Русија, клучен снабдувач на нафта и природен гас ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 502 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 829 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 255 | | | веќе видена

Лидерот на партијата Вазраждание која има 27 пратеници во парламентот на Бугарија кој е составен од 240 народни претставници отворено бара припојување на ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скапиот бензин ги испразни патиштата повеќе од пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: