Бензините поевтинуваат, цената на дизелот останува иста

12 копии
8 копии

Горивата поевтинуваат од полноќ-бензините за денар, дизелот и екстра лесното за денар и половина. Регулаторната комисија за енергетика повторно направи ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија за енергетика на утрешниот состанок кој се оддржува редовно секој понеделник треба да одлучи по новите цени на горивата во Македонија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 505 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 487 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 163 | | | веќе видена

– Доколку започне дијалог на високо ниво, во кој треба да учествува и тој, амбасадорот може да се врати во секој момент, додаде Милков на прес-конференција на ...
сите 437 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бензините поевтинуваат, цената на дизелот останува иста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: