Левица: Во 12 часот пред Собрание за гласно „не“ против бугаризацијата


Денес е последниот ден од собраниската расправа, на која михајловистичката СДС и амнестираната ДУИ се обидуваат насилнички да го протуркаат ,,францускиот ...
| | веќе видена | слични

Собранието на Македонија ги усвои заклучоците со кои се задолжува Владата да го продолжи процесот со Европската Унија (ЕУ) и да ја усвои преговарачката рамка ...
| | веќе видена | слични

Со 68 гласа „за“ парламентот ги изгласаа заклучоците за владината информација за почеток на преговорите со Европската Унија. За францускиот предлог не гласаше ...
| | веќе видена | слични

Диме Велковски е единствениот пратеник од СДСМ кој денеска не гласаше за прифаќање на заклучоците за францускиот предлог за почеток на преговори на земјава со ...
| | веќе видена | слични

Со 68 гласа за, без воздржани и без против, Собранието ги усвои предложените заклучоци.Но денеска гласањето беше без два пратеника на БЕСА, Зијадин Села, Маја ...
| | веќе видена | слични

„Македонскиот парламент го усвои францускиот предлог, се отвора патот кон ЕУ“, „Парламентот на Северна Македонија го одобри францускиот предлог-68 пратеници ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница на Македонскиот Парламент, на која се расправаше за Францускиот предлот (Преговарачка рамка), Павле Трајанов, претседател на Демократскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема никаква реакција од Градот Скопје, никој ништо не кажува од нивна страна и засега блокадите ќе останат, изјави за МИА директорот на приватниот автобуски ...
сите 288 | | | веќе видена

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 299 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 23 | | | веќе видена

Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
сите 110 | | | веќе видена

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром нападнале неколку лица, фрлајќи ...
сите 324 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Левица: Во 12 часот пред Собрание за гласно „не“ против бугаризацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: