Бугарскиот парламент го ратификуваше прием на Шведска и Финска во НАТО

Бугарскиот парламент во две последователни читања го усвои предлог-законот за ратификација на протоколите на Северноатлантскиот договор за пристапување на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Министерката за одбрана Славјанка Петровска имаше работен состанок со амбасадорите и одбранбените аташеи на земјите членки на НАТО и државите поканети за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска имаше работен состанок со амбасадорите и одбранбените аташеи на земјите членки на НАТО и државите поканети ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Официјални лица од Турција во август ќе имаат средба со колеги од Финска и од Шведска, со цел да го оценат напредокот на двете земји во исполнување на барањата ...
| | веќе видена | слични

Состанок на претставниците на Турција, Финска и Шведска во врска со процесот на пристапување на двете нордиски земји на НАТО ќе биде одржан во август, најави ...
| | веќе видена | слични

Претставничкиот дом на САД усвои резолуција со која се изразува поддршка за приклучување на Финска и Шведска во НАТО, два месеци откако овие земји поднесоа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган повторно се закани дека ќе го блокира пристапот на Шведска и на Финска во НАТО, доколку Стокхолм и Хелсинки не ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 771 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 179 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарскиот парламент го ратификуваше прием на Шведска и Финска во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: