Манасиевски: Ние младите нема немо да стоиме на страна, ќе кажеме НЕ на францускиот предлог


„Низ историјата, Македонија постојано се борела за независна држава. Сите сакале да ја распарчат и да ја уништат. Секој сакал да зграби што поголем дел од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски, откако Собранието се изјасни за францускиот предлог, упати порака до некогашните сопартијци од СДСМ во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот Максим Димитриевски со порака до владата, пратениците и народот: “Свеста и чувството дека сум Македонец треба да стојат повисоко од сè друго на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски на вчерашниот граѓански марш упати прашање дали францускиот предлог има обврски и за бугарската страна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски, синоќа се обрати пред граѓаните на Маршот што се одржа во Куманово. Во продолжение Ви го пренесуваме ...
| | веќе видена | слични

Во Куманово вечерва се одржа протестен марш против „францускиот предлог” од кој беше порачано дека не смее да се преговара за македонски јазик и македонски ...
| | веќе видена | слични

Не смее да се преговара за македонскиот јазик и идентитет, беше порачано на протестниот марш против францускиот предлог одржан вечерва во Куманово. Протестот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сојузот на стопански комори (ССК) ги повикува институциите на државата транспарентно да остварат дијалог со сопственикот на топланите Исток и Запад, ...
сите 767 | | | веќе видена

Маја Кадиевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во „24 Анализа“ кажа дека била прифатена поканата за утрешната средба со премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски. ...
сите 724 | | | веќе видена

Работиме на слободен пазар како приватни компании по сите законски прописи и по највисоки етички стандарди и не користиме никакви посебни услови надвор од оние ...
сите 148 | | | веќе видена

Член на владеачката коалицијата предводена од СДСМ ја прогласи идната италијанска премиерка Џорџа Мелони за фашистка. Истовремено лидерот на партијата ,,Поен” ...
сите 113 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 98 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манасиевски: Ние младите нема немо да стоиме на страна, ќе кажеме НЕ на францускиот предлог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: