Барбаровски: Умножуваат страв велејќи сега или никогаш, доаѓаме тука да ги одбраниме идентитетот, историјата и јазикот


Поетот Ѓорѓи Барбаровски кажа дека е присутен на протестот затоа што не сака да го бројат како уште еден излажан, туку доаѓа за утре да им каже на внуците каде ...
| | веќе видена | слични

Додека траеше собраниската дебата за францускиот предлог, пред зградата на Собранието се одвиваше протест на демонстранти кои повикуваа пратениците да го ...
| | веќе видена | слични

Пратениците во Собранието ја усвоија Информацијата за содржината на Предлог-преговарачката рамка за пристапните преговори на Република Северна Македонија со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денес е последниот ден од собраниската расправа, на која михајловистичката СДС и амнестираната ДУИ се обидуваат насилнички да го протуркаат ,,францускиот ...
| | веќе видена | слични

Денеска е последниот ден од собраниската расправа за францускиот предлог, па и последниот ден протести против истиот. Опозициските партии и денеска ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Маја Кадиевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во „24 Анализа“ кажа дека била прифатена поканата за утрешната средба со премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски. ...
сите 806 | | | веќе видена

Сојузот на стопански комори (ССК) ги повикува институциите на државата транспарентно да остварат дијалог со сопственикот на топланите Исток и Запад, ...
сите 766 | | | веќе видена

Работиме на слободен пазар како приватни компании по сите законски прописи и по највисоки етички стандарди и не користиме никакви посебни услови надвор од оние ...
сите 148 | | | веќе видена

Член на владеачката коалицијата предводена од СДСМ ја прогласи идната италијанска премиерка Џорџа Мелони за фашистка. Истовремено лидерот на партијата ,,Поен” ...
сите 115 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 98 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Барбаровски: Умножуваат страв велејќи сега или никогаш, доаѓаме тука да ги одбраниме идентитетот, историјата и јазикот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: