Ковачевски: Oваа зима ќе биде најтешка на нашата генерација, но заедно ќе ја пребродиме

Рестрикции на струја нема да има, а навреме ќе бидат завршени и сите постапки и процедури за грејната сезона да почне согласно планот, вели премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Фатмир Бесими заедно со својот тим денеска на состанок во Министерството дискутираше со претставници на бизнис заедницата за мерките и ...
| | веќе видена | слични

Процесот се одвива во  консултации со меѓународните финансиски институции, се земаат предвид искуствата од другите земји, а денеска на заеднички состанок во ...
| | веќе видена | слични

Министерството за финансии е во интензивен процес на креирање и подготовка на мерки за поддршка на граѓаните и стопанството кои ќе се применуваат во втората ...
| | веќе видена | слични

Реакција на Сектор – култура при политичката партија Левица Министерството за култура пo кој знае кој пат истапува со сомнителни и контраверзни одлуки. Јасно е ...
| | веќе видена | слични
8 копии
17 копии

Собранието на денешната 78. седница со 61 глас „за“ го усвои Ребалансот на Буџетот за 2022 година. Вкупните приходи се проектирани на ниво од 245,8 милијарди ...
| | веќе видена | слични

Претставници од Асоцијација на независната културна сцена – ЈАДРО, од иницијативата Аудиција СЕГА! и други независни културни уметници и работници одржаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Господинот Васко Кичевски денес требаше да има прес конференција и да одговори за бизнис интересите на коалицијата Тачела – Ковачевски – Данела Арсовска, велат ...
сите 332 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 204 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска ја одржа 11 седница на која дискутираше за предизвиците од енергетската криза, каде посебно внимание беше посветено на дописот ...
сите 234 | | | веќе видена

Кремљ денеска соопшти дека нема докази за вмешаност на Русија во десничарскиот заговор за организирање државен удар во Германија. -Се чини дека ова е проблем ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Oваа зима ќе биде најтешка на нашата генерација, но заедно ќе ја пребродиме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: