Дали ребалансот на буџетот ќе обезбеди баланс во економијата

Владата оваа година ќе се задолжи за 150 милиони евра повеќе од претходно планираното, предвидува ребалансот на буџетот за 2022 година. Сепак, клучното прашање ...
| | веќе видена | слични
8 копии
17 копии

Собранието на денешната 78. седница со 61 глас „за“ го усвои Ребалансот на Буџетот за 2022 година. Вкупните приходи се проектирани на ниво од 245,8 милијарди ...
| | веќе видена | слични

Заедницата на единиците на локалната самоуправа (ЗЕЛС) повеќе пати побара од Владата да им помогне во справувањето со енергетската и економската криза, но ...
| | веќе видена | слични

Претставници од Асоцијација на независната културна сцена – ЈАДРО, од иницијативата Аудиција СЕГА! и други независни културни уметници и работници одржаа ...
| | веќе видена | слични

Стравувањата дека Македонија , исто како и низа други држави може да остане без гас според професорот д-р Ристо Цицонков, се сосема оправдани. Неизвесноста со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали ребалансот на буџетот ќе обезбеди баланс во економијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: