СДСМ со поддршка на францускиот предлог, Мицкоски со апел до пратениците


Додека дел од медиумите објавуваат делови од македонско бугарскиот протокол и тврдат дека францускиот предлог е веќе прифатен, во владејачката СДСМ тврдат дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Мојот јазик е македонскиот и секогаш ќе остане и за мене и за пратениците од мнозинството, порача од собраниската говорница координаторот на пратеничката група ...
| | веќе видена | слични

Тој истакна дека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ го омаловажуваат македонскиот јазик, па дури во говорите употребуваат и бугарски зборови, и им предложи да си ...
| | веќе видена | слични

„Дел од аналитичарите, со кои контактиравме, се воздржани во однос на можноста да се промени било што во официјалниот текст на преговарачката рамка, која беше ...
| | веќе видена | слични

Некои од аналитичарите со кои контактиравме се воздржани во однос на можноста да се промени што било во официјалниот текст на преговарачката рамка, која беше ...
| | веќе видена | слични

Собранието на Македонија ги усвои заклучоците со кои се задолжува Владата да го продолжи процесот со Европската Унија (ЕУ) и да ја усвои преговарачката рамка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на Република Северна Македонија на 60-тата седница ги разгледа и усвои заклучоците на Собранието на Република Северна Македонија по Информацијата за ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието на Република Македонија беа изгласани предложените заклучоци за францускиот предлог поднесени од пратениците Јован Митревски и Арбер Адеми со кои ...
| | веќе видена | слични

Со 68 гласа „за“ парламентот ги изгласаа заклучоците за владината информација за почеток на преговорите со Европската Унија. За францускиот предлог не гласаше ...
| | веќе видена | слични

Диме Велковски е единствениот пратеник од СДСМ кој денеска не гласаше за прифаќање на заклучоците за францускиот предлог за почеток на преговори на земјава со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 665 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 178 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 324 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:30 часот на подрачје на Гази Баба, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода е В.Б.(62) од с.Трубарево, Скопско, ...
сите 363 | | | веќе видена

Денеска во 12:15 часот во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Новоселски мост, товарно возило „мерцедес“ со ...
сите 264 | | | веќе видена

Околу 98.000 Руси преминаа во Казахстан во текот на неделата откако претседателот Владимир Путин најави делумна мобилизација на резервисти за да се борат во ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ со поддршка на францускиот предлог, Мицкоски со апел до пратениците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: