Владата БРЗА да го потпише Францускиот предлог – Собранието ги подготви заклучоците, НЕМА ПОТРЕБА ОД ПРОМЕНИ


Владата и Собранието во забрзана процедура ќе го прифатат т.н. француски предлог, со кој се формулира преговарачката рамка на Македонија со Европската Унија ...
| | веќе видена | слични

СДСМ порача преку соопштение дека на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски му потонале сите лаги и повеќе не споменува ниту бугаризација ниту асимилација. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонското Собрание, со поддршка од мнозинството пратеници, донесе државничка одлука што обезбедува европска иднина за сите наши граѓани со заштитен ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Прес-конференција на Пратеникот на СДСМ, Ненад Коциќ на прес-конференција кажа дека македонското Собрание со поддршка на мнозинство пратеници донело државничка ...
| | веќе видена | слични

Како државотворна партија реализираме уште една стратешка цел – преговори и членство во ЕУ, истакнува владејачкиот СДСМ во денешното соопштение кое го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сите лаги на Мицкоски и Апасиев потонаа, сите нивни невистини се демаскирани. Македонскиот јазик одекна во Брисел, влезе во ЕУ, на македонскиот јазик му се ...
| | веќе видена | слични

СДСМ соопшти дека планови на Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев пропаднале, а нивните лаги биле разоткриени. „Македонскиот јазик одекна во Брисел, влезе во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Започнува ново поглавје од македонската историја. Република Северна Македонија ги започнува преговорите за членство во Европската унија. По 17 години, конечно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 178 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Истовремено со најавата за мобилизацијаво Русија Путин ветил дека ќе изврши нуклеарен напад. Рускиот претседател Владимир Путин прогласил мобилизација во ...
сите 273 | | | веќе видена

Сите општини и јавни претпријатија во рамки на општините, но и во рамки на централната власт кои не склучиле договор за снабдување со електрична енергија, ...
сите 435 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 186 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:30 часот на подрачје на Гази Баба, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода е В.Б.(62) од с.Трубарево, Скопско, ...
сите 314 | | | веќе видена

Денеска во 12:15 часот во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Новоселски мост, товарно возило „мерцедес“ со ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата БРЗА да го потпише Францускиот предлог – Собранието ги подготви заклучоците, НЕМА ПОТРЕБА ОД ПРОМЕНИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: