СДСМ и партиите на Албанците подготвуваат прифаќање на бугарските барања во собранието


Собраниските служби ги подготвиле предлог заклучоците за владината информација за францускиот предлог. Според она што го подготвува собраниското мнозинство, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Македонија денеска не ги започнува преговорите со Европската Унија. Во Брисел, каде е половина македонска Влада предводена од премиерот Димитар Ковачевски, се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата „Што не е јасно“ на телевизија Алфа изјави дека утрешниот состанок во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
2 копии

Собранието со 68 гласа „за“ ги усвои предлог заклучоците поднесени од СДСМ и ДУИ по расправата за Информацијата за содржината на Предлог-преговарачката рамка ...
| | веќе видена | слични

Непосредно пред гласањето, пратениците од опозициските ВМРО - ДПМНЕ и Левица ја напуштија собарниската сала. На денешната седница беше доставен нов сет за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државата сеуште нема склучено договор за испорака на гас, неопходен за производство на електрична енергија и топлинска како продукт. Владата побара од лидерот ...
сите 345 | | | веќе видена

Пензионираниот полковник, поранешен висок советник на раководството на Пентагон, Даглас Мекгрегор, во етерот на Јутјуб каналот Judging Freedom ги именуваше ...
сите 406 | | | веќе видена

На вицепремиерот Артан Груби му било криво за изјавата дека на Али Ахмети не му треба народот, туку на народот му треба на Ахмети. Тој вели дека тпоа било ...
сите 225 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 159 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 204 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Најголемиот дел од најважните проекти се уште чека да бидат започнати, реализирани. Ако не се започне сега, тие проекти нема да можат да бидат завршени во ...
сите 154 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ и партиите на Албанците подготвуваат прифаќање на бугарските барања во собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: