Средба Ангеловска-Бежоска – Георгиева: Се преземаат силни политики и мерки за справување со кризата

Време зa читање: 2 минути И покрај тоа што глобалното економско окружување носи крупни предизвици, носителите на економските политики преземаат силни мерки и ...
| | веќе видена | слични

Реформите поддржани со инвестиции во зелена и дигитална инфраструктура и човечки капитал можат во голема мера да го зголемат, дури и двојно, потенцијалот за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Инфлацијата низ Европската Унија ќе остане извонредно висока до крајот на годината, што ќе ги држи домаќинствата и компаниите под ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Европската комисија во својата летна економска прогноза предвиде раст на економијата на ЕУ во 2022 година од 2,7 отсто, додека за 2023 година се предвидува пад ...
| | веќе видена | слични

Падот на еврото на ниво под еден долар ќе има повеќе негативни од позитивни ефекти за домашната економија. Паритетот на доларот во однос на еврото ќе влијае на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот реален бруто домашен производ (БДП) ќе порасне за 2,8 проценти во 2022 година, што е, сепак, многу под пријавените 4,2 проценти во 2021 година, а ...
| | веќе видена | слични

По изедначувањето на курсот на еврото и доларот,граѓаните кои имаат кредити во комерцијалните банки се соочија и со нов раст на референтната каматна стапка што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осомничениот за убиствата на Вања Ѓурчевска и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски, кој е во притвор во Турција, доколку има добар адвокат, може комплетно ...
сите 435 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 286 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 269 | | | веќе видена

„Тоа што СДС отвора разно разни теми со цел да дефокусираат од трагичната смрт на малата Вања и велешанецот Панче, говори дека сакаат да сокријат пропусти во ...
сите 142 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
сите 326 | | | веќе видена

По објавата на „Макфакс“ дека лажен профил потпишан како „Ѓоре Ајтов“ повикува на немири и протести за да го ослободат Палчо и повика на јавно бесење на ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба Ангеловска-Бежоска – Георгиева: Се преземаат силни политики и мерки за справување со кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: