МЗШВ: Пристигнати 691 апликација за четирите јавни огласи за закуп на земјоделско земјиште до три хектари

Пристигнати се вкупно 691 апликација на четирите јавни огласи за доделување под закуп на земјоделско земјиште до три хектари кои ги распиша Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Вкупната површина која со овие четири јавни огласи беше ставена на располагање е скоро 4.300 хектари распределени во 31 регион низ државата. Услов е овие ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) потсетува дека на 21 јули истекува рокот на кој земјоделците може да аплицираат за двата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Македонија од 2013-та година кога е донесен законот регистрирани се и работат 67 земјоделски задруги. 38 од нив се активни, додека 29 не ги исполнуваат ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој –АФПЗРР реализираше повеќе исплати на мерки од Националниот план за производство на ...
| | веќе видена | слични

Исплата е извршена кон 1 615 апликанти во вкупна вредност од 72,1 милион денари од мерката предвидена со Интервентниот фонд за предадено јагне во регистриран ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 331 | | | веќе видена

„Секоја употреба на нуклеарно оружје е апсолутно неприфатлива, тоа целосно ќе ја промени природата на конфликтот, а Русија мора да знае дека во нуклеарна војна ...
сите 415 | | | веќе видена

Властите на секој од четирите региони – Луганск, Доњецк, Херсон и Запорожје – потврдија дека меѓу 96 и 98 отсто од гласачите гласале „за“ припојување кон ...
сите 311 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Шпицниот градоначалник Мицкоски, градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и локалната власт во Град Скопје предводена од ВМРО-ДПМНЕ да излезат и да им се ...
сите 287 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 301 | | | веќе видена

Најмалку 50 луѓе загинале во саботата во судирите меѓу полицијата и демонстрантите, а во меѓувреме бројот сигурно се зголемил.Да потсетиме, тие беа ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗШВ: Пристигнати 691 апликација за четирите јавни огласи за закуп на земјоделско земјиште до три хектари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: