Протестот мирен и без инциденти, продолжува утре


4 копии

На денешниот протестен марш против францускиот предлог под мотото „Ултиматум – Не благодарам“, кој продолжи по старата маршута Влада, Министерство за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Не постои ниту друг идентитет, нити друг јазик, ниту друга држава освен Македонија. Застанувам тука без никаква друга цел освен за мојата држава Македонија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ни велат овие од преку пат овде и таму од „Илинденска“ дека било тешко и дека немало алтернатива. Вие знаете дека секогаш има алтернатива. Зарем Питу Гули ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски смета дека пленарната седница во Собранието е обична фарса и ги повика пратениците од владеачкото мнозинство да не ...
| | веќе видена | слични

СЕ ОДРЖА ДЕСЕТТИОТ ПРОТЕСТ ПРОТИВ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ Новинарот Горан Момироски вечерва на протестот пред Собранието праша дали револуционерите Питу Гули и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оставка не е доволна, за ова предавство власта треба да одговара. Ова се историски моменти и во вакви моменти младите не смеат да бидат кукавици. Доаѓаме тука ...
| | веќе видена | слични

„Низ историјата, Македонија постојано се борела за независна држава. Сите сакале да ја распарчат и да ја уништат. Секој сакал да зграби што поголем дел од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 43 | | | веќе видена

Поради зголемена фреквенција на возила на граничниот премин „Богородица“ се чека повеќе од еден час додека пак на граничниот премин „Табановце“ се чека околу ...
сите 159 | | | веќе видена

Дали сите членови на Државната комисија за спречување корупција ќе добијат дипломатски пасоши ќе одлучува министерот за надворешни работи, откако ќе направи ...
сите 55 | | | веќе видена

Американската компанија за кибер безбедност „CrowdStrike“ од вчера е познато име од погрешни причини, откако неуспешното ажурирање на софтверот предизвика ...
сите 139 | | | веќе видена

Медиумите со голема „помпа“ го означија присуството на сопругата на Доналд Трамп, Меланија како курцијално за кампањата, а многумина отворено посочуваа дека ...
сите 27 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протестот мирен и без инциденти, продолжува утре

Од:
До кого (е-маил):
Порака: