Кирјос по поразот во финалето на Вимблдон: Ѓоковиќ не е најтешкиот ривал против кој имам играно


Финалето на Вимблдон се покажа како почеток на една нова тениска романса меѓу Ник Кирјос и Новак Ѓоковиќ, играчи кои значително го поправија својот однос во ...
| | веќе видена | слични

Нема промени на последното АТП рангирање, Данил Медведев останува на првата позиција, додека освојувачот на Вимблдон, Новак Ѓоковиќ и понатаму е седми. Втората ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Русинот Данил Медведев ја задржа лидерската позиција на најновата на АТП ранг-листа на која нема промени меѓу првите десет најдобри светски тенисери. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Младиот италијански тенисер Флавио Коболи кој е фан на Новак Ѓоковиќ жестоко ја критикуваше ситуацијата во која се наоѓа српскиот тенисер. Ѓоковиќ ја освои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 43 | | | веќе видена

Поради зголемена фреквенција на возила на граничниот премин „Богородица“ се чека повеќе од еден час додека пак на граничниот премин „Табановце“ се чека околу ...
сите 159 | | | веќе видена

Дали сите членови на Државната комисија за спречување корупција ќе добијат дипломатски пасоши ќе одлучува министерот за надворешни работи, откако ќе направи ...
сите 55 | | | веќе видена

Американската компанија за кибер безбедност „CrowdStrike“ од вчера е познато име од погрешни причини, откако неуспешното ажурирање на софтверот предизвика ...
сите 139 | | | веќе видена

Поранешниот министер за правда, Кренар Лога денеска се огласи со поразлична објава. Во екот на пожарите во Македонија, тој со јавна објава на својот Фејсбук ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кирјос по поразот во финалето на Вимблдон: Ѓоковиќ не е најтешкиот ривал против кој имам играно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: